Z Paryża do Tokio

0
519
views

Dlaczego warto lecieć z Paryża do Tokio?

Paryż to nie tylko wspaniałe miejsce do życia i zwiedzania, ale także doskonała stacja początkowo na trasach dalekich podróży międzykontynentalnych. Jednym z celów takich podróży z Paryża może stać się Tokio. Przede wszystkim do Tokio z Paryża dziennie realizowanych jest kilka lotów bezpośrednich, a istnieje także możliwość lotu do Japonii z przesiadkami, po drugie loty z Paryża na lotnisko Narita można nabyć w naprawdę okazyjnych cenach, można polecieć na drugą stronę świata za ok. 1500 zł.

Narita – i co dalej?

Lądując na lotnisku Narita w Tokio warto mieć już zarezerwowany nocleg, bowiem jest to miasto atrakcyjne biznesowo i turystycznie, dlatego o nocleg należy zatroszczyć się z wyprzedzeniem. Osoby zainteresowane noclegiem w tanim miejscu powinny zajrzeć na strony Tokyo Kiba Hotel czy Oak Hostel Sakura, zaś Ci, dla których liczą się najwyższe standardy na strony Mandarin Oriental.

Pokłonić się japońskim bogom

Będąc w Tokio warto zajrzeć do najczęściej odwiedzanej w Japonii świątyni buddyjskiej zbudowanej w VII w. Senso-ji Temple oraz szintoistycznej świątyni Meiji Jingu, gdzie nieraz można stać się światkiem tradycyjnych japońskich uroczystości zaślubin. Meiji Jingu znajduje się dzielnicy Shibuya, którą także warto odwiedzić, słynie ona jako dzielnica handlowa i rozrywkowa. Tutaj też znajduje się pomnik i plac psa Hachiko, którego historię można poznać w filmie „Mój przyjaciel Hachiko”. Shibuya to także dzielnica, w której kreowane są japońskie trendy mody, a fani mangi i anime znajdą niejedną kawiarnię i sklep pełen gadżetów z japońskimi produkcjami rysunkowymi.

Odwiedziny w cesarskich ogrodach

Aby odwiedzić pałac cesarza Japonii, trzeba bardzo dobrze wybrać termin podróży, bowiem jest on udostępniany zwiedzającym zaledwie dwa razy do roku, jednak ogrody pałacu cesarskiego są dostępne dla turystów, warto się nimi zainteresować, bowiem mają one niepowtarzalny klimat, którego warto doświadczyć.

To zaledwie kilka miejsc, które w Tokio trzeba obejrzeć, dlatego warto rozważyć Paryż jako stację przesiadkową w podróży do Japonii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here