Podkarpacie na wakacje

0
63
views

Góry oraz morze są jednymi z najpopularniejszych miejsc wybieranych w sezonie urlopowym. A jednak, kiedy już zwiedzimy zakopane, Gdańsk oraz Szczecin, być może w kolejnym sezonie warto pomyśleć o całkiem innym rejonie naszego kraju, który może być równie ciekawy. Takim rejonem jest chociażby Podkarpacie, gdzie naprawdę nie brakuje atrakcji. Wobec tego, co warto tutaj zobaczyć i jakie atrakcje na Podkarpaciu można uwzględnić podczas pobytu w tych okolicach.

 

Miejscowości uzdrowiskowe

 

Można powiedzieć, że takich uzdrowisk jest tutaj kilka, a wodę o prozdrowotnych właściwościach znajdziemy chociażby w Iwoniczu jak i w Rymanowie. W obu tych miejscowościach będziemy mieli okazję pochodzić po pięknym parku zdrojowym, w którym znajdują się pijalnie wód i którą to wodę można zabrać ze sobą do domu. To doskonałe miejsce do tego, aby chwilę odpocząć, ale i aby zachwycić się pięknem tutejszej architektury oraz pięknem bardzo zadbanego parku zdrojowego. Obie te miejscowości są też interesujące same w sobie, na pewno warto uwzględnić je na swojej liście obiektów do zobaczenia.

 

Skansen w Sanoku

 

W samym Sanoku możemy liczyć na kilka atrakcji. Zlokalizowany jest tutaj zamek, na którym można podziwiać wystawę prac Beksińskiego. Bardzo ładny jest również sam rynek, ale najczęściej turyści odwiedzają Sanok ze względu na znajdujący się tutaj- największy w Polsce- skansen. W skansenie zostały ulokowane zrekonstruowane lub niemalże w całości przeniesione budynki z ziem polskich z różnych okresów, a także o zróżnicowanym charakterze- typowe górskie chałupy, folwarki, młyny, a nawet dworki oraz całe cerkwie i kościoły. Skansen pomaga wyobrazić sobie, jak dawniej wyglądało życie na ziemiach polskich, ale i uświadamia, jak bardzo zróżnicowane kulturowo były tereny Podkarpacia.

 

Zalew Soliński

 

Nie sposób pominąć Soliny, a także ogromnej tamy spiętrzającej wodę i tworzącej Jezioro Solińskie. Wokół zbiornika znajdziemy wiele sklepików z pamiątkami i szereg naprawdę dobrych restauracji. Korona zapory jest jednocześnie deptakiem, z którego rozciąga się niesamowity widok zarówno na rzekę jak i na zaporę. Dla zainteresowanych, istnieje możliwość zwiedzania samej zapory z przewodnikiem.

 

Jak widać- atrakcji tutaj nie brakuje. Warto więc zarezerwować nocleg w jednym z hoteli- jak chociażby Grand Chotowa – a następnie zaplanować zwiedzanie poszczególnych miasteczek oraz miejscowości. Tereny te mają w sobie niesamowity urok, a także tak wiele atrakcji, że z pewnością nie będziemy się tutaj nudzić.

 

Poprzedni artykułRomantyczna podróż z oświadczynami
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here