Francja to nie tylko Paryż!

0
645
views

Paryż jako stolica Francji jest pierwszym celem, do jakiego podróżują turyści, zwłaszcza, że właśnie w Paryżu mieści się największe lotnisko tego kraju. Jednak udając się do Francji, warto pomyśleć także o innych miejscach, które warto odwiedzić nad Sekwaną i Loarą.

Pałac w Wersalu

od 1682 r. mieści się tutaj siedziba francuskich królów, pałac rozbudowany przez „Króla Słońce” – Ludwika XIV w stylu barokowym, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Europie. Choć wnętrza pałacu niewiele mają do zaoferowania zwiedzającym, to jednak warto udać się pod Paryż po to, by podziwiać tamtejsze ogrody oraz zobaczyć na własne oczy tę perłę barokowej architektury. Ogrody wersalskie to zdecydowanie jedne z najwspanialszych ogrodów świata!

Zamki nad Loarą

Dolina Loary słynie przede wszystkim z zachwycających swoim położeniem i architekturą zamków i pałaców. Wybierając się nad Loarę będziemy mieli możliwość podziwiania zarówno średniowiecznych warowni, jak i renesansowych i oświeceniowych pałaców. Ponieważ w Dolnie Loary znajduje się aż 300 takich budowli trudno wybrać najbardziej godne uwagi, warto więc pomyśleć o wycieczce szlakiem tych zamków, podczas której zobaczymy takie budowle jak: Zamek w Sully-Sur-Loire, Zamek Ainay-le-Vieil, Zamek w Chaumont, Zamek w Chambord czy Zamek w Troussay.

Lazurowe Wybrzeże

Riwiera Francuska to odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego w Prowansji, jest to typowo turystyczny region Francji, pełen małych portowych miasteczek oraz kurortów. Będąc w tej części Francji warto odwiedzić Saint-Tropez, Tulon, Cannes, Monako, Niceę, Cavalaire-sur-Merm, Eze czy Cagnes-sur-Mer.

Normandia

Wybierając się do Normandii nie sposób przegapić Wzgórza Świętego Marcina, jest to opactwo i małe miasteczko, które od stałego lądu dzielą 2 km. W czasie dużych przypływów droga wiodąca do Mont Saint Michel jest zalewana i można się dostać na stały ląd jedynie wąską groblą mającą niemal 2 km. Średniowieczna architektura, zachwycające położenie oraz niepowtarzalny klimat sprawiają, że Mont Saint Michel powinno znaleźć się na trasie zwiedzania Francji.

Następny artykułNocleg w Paryżu
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here