Pomysł na wycieczkę do Krakowa

0
482
views

Dawna stolica Polski od lat przyciąga tłumy turystów, zarówno rodowitych Polaków, jak i zagranicznych gości. Miasto, które przez wieki stanowiło ośrodek decyzyjny i centrum życia politycznego i kulturalnego kraju, ma do zaoferowania odwiedzającym je gościom wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc. Chcąc jak najlepiej wykorzystać wizytę w grodzie Kraka, warto na początek zatroszczyć się o dobry nocleg, najlepszym rozwiązaniem będzie nocleg w pobliżu Rynku Głównego, dzięki temu do większości atrakcji turystycznych Krakowa będziemy mogli dojść piechotą. Komfortowy hotel położony na rynku to między innymi – hotel imperial Kraków.

Gdy już zapewnimy sobie miejsce noclegowe pora zacząć planować zwiedzanie miasta. Same okolice Głównego Rynku to wycieczka, która zajmie nam jeden dzień. Spacer po rynku, odwiedzenie sukiennic, zwiedzenie kościoła Mariackiego ze sławnym obrazem Witta Stwosza, a następnie wizyta w podziemiach Rynku Głównego. Warto zajrzeć także do kościoła Św. Anny, odwiedzić fontannę na placu Szczepańskim, oraz usiąść z zacisznej kawiarence na Małym Rynku. Zwiedzając Rynek Główny nie można pominąć placu Dominikańskiego, z kościołami Dominikanów i Franciszkanów, oraz ulicy Franciszkańskiej 1, ze sławnym oknem papieskim. Tych, którzy kochają obcować z historią z pewnością zainteresuje kamienica Hipolitów, której wnętrza wyglądają jakby dotąd mieszkała w nich zamożna rodzina mieszczańska. Miłośnicy mocnych wrażeń powinni zajrzeć do Domu Strachów na ulicy Floriańskiej, a będąc tam koniecznie trzeba udać się do Bramy oraz odwiedzić Barbakan. Dobry humor zapewnią Gabinet luster oraz gabinet figur woskowych.

Drugi dzień zwiedzania warto przeznaczyć na Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim. Z Rynku Głównego można udać się tam drogą koronacyjną królów polskich (tyle, że w odwrotnym kierunku), od kościoła Mariackiego kierujemy się ulicą Grodzką w stronę Wawelu. Warto przy tej okazji podziwiać figury przy kościele św. Piotra i Pawła, sam kościół wewnątrz również robi niemałe wrażenie. Idąc dalej natkniemy się również na jeden z najstarszych, funkcjonujących kościołów Krakowa, czyli kościół św. Idziego. Następnie czas wdrapać się na wzgórze zamkowe. Tutaj największe wrażenie robią na turystach zazwyczaj komnaty królewskie, ale miłośnicy militariów z pewnością docenią także zbrojownię. Przejście smoczą jamą to ogromna atrakcja dla dzieci, na dorosłych robi mniejsze wrażenie, ale to najszybsza trasa ze wzgórza pod statuę smoka, który regularnie co kilka minut zionie ogniem. Jeśli są w nas siły na dalsze zwiedzanie warto udać się bulwarami wiślanymi na krakowski Kazimierz. Żydowską dzielnicę, gdzie odwiedzić można jedną z wielu funkcjonujących tam synagog, usiąść w jednej z wielu klimatycznych kawiarenek, czy spróbować ciekawych i smacznych dań na food trackach lub legendarnych już zapiekanek w Okrąglaku na Placu Nowym.

Zaprezentowane powyżej atrakcje to jedynie czubek góry lodowej, którą oferuje Kraków odwiedzającym go gościom, nie dziwi więc, że jest to miasto tak lubiane przez turystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here